Субота
08.08.2020
06:35
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Оптика "Скельце" http://skelce.prom.ua/
Головна Реєстрація Вхід
Каталог статей »
Меню сайту

Категорії розділу
Новинки асортименту [3]
Популярна офтальмологія [6]
Цікавинки мережі [3]
Технології [5]
Здорові очі [5]

Наше опитування
Що в асортименті Оптики Вас цікавить найбільше?
Всього відповідей: 47

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Популярна офтальмологія

Сприймання кольору з точки зору фізіології

У людини з нормально сформованим зоровим апаратом всі складові кольоросприйняття розвинуті абсолютно – такі люди, а їх, як показує життя, більшість, називаються в медицині трихроматами (явище трихромазії). Якщо діагностика показала ослаблене сприйняття деякого одного кольору,  маємо справу з аномалією трихромазії: ослаблене сприймання червоного - протоаномалія, зеленого – дейтераномалія, синього (зустрічається найрідше) – тританомалія. Ступені ослабленого сприймання кольору – А, В, С.

Бувають випадки, коли сприймання певного кольору не просто ослаблене, а колір взагалі не сприймається, це – дихромазія. Сліпота на червоний колір отримала назву протанопія (особи з такими порушеннями називаються протанопи), на зелений – дейтеранопія (особи-дейтеранопи), синій – тританопія.

Найтяжчий варіант – монохромазія: людина-монохромат бачить світ у чорно-біло-сірих відтінках.

Кольоросприйняття реалізовано природою завдяки наявності спеціального кольорового пігменту в колбочках в центрі сітківки. Колбочки є трьох видів – залежно від того, який кольоровий пігмент в них присутній. При потраплянні світлового променя на колбочку відбувається поглинання кольоровим пігментом відповідних монохроматичних складових: максимум поглинання променів червоними колбочками - довжина хвилі 560 нм, зеленими – 530 нм, синіми – в діапазоні 430-468 нм. При чому збудження в нормі (при нормальній трихромазії) наявне в усіх видах колбочок, тільки різною мірою, а однакове збудження трьох видів колбочок викликає відчуття білого кольору.

Недостатня кількість кольорових пігментів або їх повна відсутність приводить до патологій кольорового сприйняття – кольорової слабкості (аномальна трихромазія) або сліпоти (дихромазія, монохромазія).

Набуті форми патологій сприймання кольору проявляються завдяки порушенням, викликаним не лише зменшеною кількістю кольорових пігментів у колбочках, а й порушеннями у сприйманні насиченості та яскравості. Саме тому зображення, які  спостерігаються на таблицях Рабкіна, унікальні та властиві саме їм. Усунення причин порушень сприймання кольору (хвороби або речовини) приводить до зменшення або й повного зникнення цих патологій.

Вроджені порушення сприймання кольору спостерігаються приблизно у 8% чоловіків та 0,5 % жінок. Живучи зі своєю особливістю багато років, вони навчились орієнтуватись у світі, надчутливо аналізуючи насиченість та яскравість оточуючих предметів. Якщо їхня професійні навички або ж уміння не вимагають особливо точного розпізнавання кольорів, життя у них повноцінне та якісне.

На сьогодні лікування вродженого дальтонізму не можливе.

Категорія: Популярна офтальмологія | Додав: elenaburd (28.05.2013)
Переглядів: 1324 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Вхід на сайт

Пошук

Друзі сайту
  • Інтернет-магазин "Оптика "Скельце"
  • Бюро транскрибації "Аудіо в текст"
  • Електронний журнал "Успішний підприємець"