Субота
08.08.2020
06:34
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Оптика "Скельце" http://skelce.prom.ua/
Головна Реєстрація Вхід
Каталог статей »
Меню сайту

Категорії розділу
Новинки асортименту [3]
Популярна офтальмологія [6]
Цікавинки мережі [3]
Технології [5]
Здорові очі [5]

Наше опитування
Що в асортименті Оптики Вас цікавить найбільше?
Всього відповідей: 47

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Популярна офтальмологія

Перевір сам себе на дальтонізм
Як проводити дослідження.

Кольоросприйняття вивчається за допомогою таблиць Рабкіна. З них перші 27 – основні, 28-47 – додаткові, вони застосовуються в сумнівних випадках – симуляція (імітація хвороби), диссимуляція (навмисне приховування хвороби), аггравація (свідоме перебільшення симптомів захворювання).

Таблиці розглядаються в нормально освітленому приміщенні. Людина, яка дивиться на зображення, повинна сидіти спиною до джерела світла. Кожна таблиця розташовується на відстані від 50 см до 1 м, демонструється строго вертикально на рівні очей протягом 5 секунд, після чого робиться відмітка, яке саме зображення було назване досліджуваною особою.

Проводити дослідження можна з допомогою монітора комп'ютера або придбавши  таблиці Рабкіна у спеціалізованому книжковому магазині. Якщо Ви спробуєте надрукувати ці таблиці, можливе спотворення відтінків внаслідок індивідуальних особливостей відтворення кольорів Вашим друкуючим пристроєм. І діагностика не буде точною.

В 48-ми таблицях Рабкіна за допомогою кругів певних відтінків та яскравості формуються деякі зображення (цифри, фігури – кола, квадрати, трикутники). Одне зображення  бачать особи без порушень кольоросприйняття, зовсім інше – з порушенням сприймання кольору.

Також є таблиці (№18, 21, 47), де зображено ряди квадратів певного кольорового тону та яскравості. Досліджувана особа повинна назвати, які вона спостерігає ряди або стовбці однокольорових квадратів. Слід акцентувати не яскравість фігур (бо їх яскравість (світлота) навмисно різна), а основний колір. Людина з порушенням кольорового сприйняття буде помилково ідентифікувати ряди або стовбці різного кольору, але однакової яскравості (світлоти), як однокольорові.

Таблиці для розшифровки результатів.

Розрізнення норми та сліпоти на один з кольорів.

Особи з нормальним сприйманням кольору правильно ідентифікують знаки у всіх 27 основних таблицях та 21 додаткових.

Особи із сліпотою на червоний колір правильно називають знаки в 7 основних таблицях, а саме: табл. 1, 2, 7, 23, 24, 25, 26, в таблиці 18 бачать одноколірними вертикальні ряди 3, 5, 7.

Особи із сліпотою на зелений колір правильно називають знаки в 9 основних таблицях, а саме: табл. 1, 2, 8, 9, 12, 23, 24, 25, 26, в таблиці 18 бачать одноколірними вертикальні ряди 1, 2, 4, 8.

Якщо відповіді людини, яка проходить діагностику, не вкладаються у приведену схему, необхідно провести диференційну діагностику аномалій сприймання кольору.

Розрізнення аномалій в порушенні сприйманні кольорів.

Так звані "аномали" вірно бачать знаки в одній або кількох таблицях № 3, 4, 6, 11, 13, 16, 17, 18. Підкреслимо: вірно не в усіх вказаних таблицях, а вірно в одній або кількох.

Таблиця 18 служить для точної ідентифікації ступеня порушень у сприйманні кольорів – чи це ступінь А (високий), В (середній), С (слабкий).

Ступінь аномалії В - сприймання одноколірними горизонтальних рядів таблиці 18 та вірне причитання до 8 основних таблиць.

Ступінь аномалії С - сприймання одноколірними горизонтальних рядів таблиці 18 та вірне причитання більше 8 основних таблиць.

Ступінь аномалії А - сприймання і горизонталей, і вертикалей як одноколірних квадратів.

Таблиці 13, 16, 17 служать для диференціації аномалій у сприйманні червоного або зеленого кольорів.

Аномалії у сприйманні червоного кольору у таблиці № 13 бачать тільки коло, у таблицях № 16 та 17 читають (або краще розрізняють) цифру (9) або фігуру (трикутник), розташовані зліва.

Аномалії у сприйманні зеленого кольору у таблиці № 13 бачать або один трикутник, або трикутник з колом, у таблицях № 16 та 17 читають (або краще розрізняють) цифру (6) або фігуру (коло), розташовані справа.

Діагностика набутих порушень кольорового сприйняття.

Особи, що мають не вроджені патології кольорового сприйняття (в наслідок хвороби або приймання деяких хімічних речовин), при перевірці з допомогою таблиць Рабкіна не вкладаються в жодну із приведених схем діагностики. Вони можуть не бачити ні явних знаків для осіб з нормальним сприйманням кольору, ні прихованих – для осіб з його порушенням. Символи таблиць № 8, 19, 20 або зовсім не читаються, або читаються з напруженням, читаються вірно на одній таблиці з цієї трійки, або на кількох, або на всіх – така ситуація вказує на безсумнівний випадок набутої патології сприймання кольорів.

Картка діагностування порушень кольоросприйняття.

Якщо Ви вирішили поставитись до діагностування порушень достатньо серйозно,  занесіть результати дослідження у спеціальну картку, за якою можна точно визначити чи є кольорова сліпота або слабкість у досліджуваної особи, оцінити ступінь вираженості порушення.

У картці проставляються такі позначки:

1) у стовбці "Відповіді" записуються цифри, фігури, ряди, які побачила досліджувана особа або прочерк, якщо знак не був ідентифікований взагалі або ідентифікований помилково;

2) у стовбці "Оцінка +/-" ставиться

+ - якщо знак в таблиці був прочитаний вірно (вірно для норми);

- - якщо знак в таблиці був прочитаний невірно (знак був названий невірно відносно норми або не був ідентифікований взагалі).

3) у стовбці "Оцінка +/-" при аналізі таблиць з рядами квадратів (№ 18, 21, 47) ставиться

+ - якщо були побачені ті ж ряди або стовбці одноколірних квадратів, що їх бачать особи із  нормальним кольоросприйняттям,

- - якщо ряди або стовбці норми були відмічені не всі, або особа бачить їх одночасно і по вертикалі і по горизонталі, або їх зовсім не бачить.

Заповнивши картку та проаналізувавши ступінь збігів з нормою, можна точно сформулювати висновок: чи є порушення у сприйнятті кольору, наскільки порушення сильні, вроджені чи набуті протягом життя.

 

Категорія: Популярна офтальмологія | Додав: elenaburd (28.05.2013)
Переглядів: 4121 | Теги: зір, дальтонізм | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
Вхід на сайт

Пошук

Друзі сайту
  • Інтернет-магазин "Оптика "Скельце"
  • Бюро транскрибації "Аудіо в текст"
  • Електронний журнал "Успішний підприємець"